50 způsobů, jak získat zpětný odkaz

Recenze knihy: 50 způsobů, jak získat zpětný odkaz

50 způsobů, jak získat zpětný odkazJe tomu pár měsíců, co ve formátu PDF vyšla nová kniha Michala Kubíčka – 50 způsobů, jak získat zpětný odkaz. Hned po vydání mi ji Michal nabídl k recenzi – rád jsem přijal, stejně jsem si ji chtěl koupit. Před pár dny jsem se dostal k jejímu dočtení a vy si tak můžete přečíst můj názor na ni.

Formát knihy

Kniha je dostupná pouze ve formátu PDF. Má 90 stran, které jsou psané dost velkým písmem (aby se lépe četly na čtečkách elektronických knih a mobilních zařízeních) – čtení jde tedy poměrně rychle. Obsahuje několik reklam, které by někomu mohly lézt na nervy. Mně nevadí.

Obsah

Než dojde na praktický linkbulding, jsou v začátku knihy srozumitelně zodpovězeny časté dotazy a potřeny klasické mýty ohledně odkazů.

Poté už je probírán jeden způsob získávání odkazů za druhým, vždy s obsáhlým a snad i s pro laika srozumitelným vysvětlením.

Sice jsem nečekal, že v knize najdu nějaké zvláštní novinky, přesto jsem si pár zajímavých pasáží poznamenal.

Verdikt

Kniha není dokonalá – ne se vším s Michalem doslova souhlasím. Najatí jazykoví korektoři se moc nepředvedli, chyb je tu jak máku. Přesto jde o zatím nejucelenější český zdroj o budování zpětných odkazů.

Pro méně zkušené uživatele, kteří nemají o linkbuildingu a jeho podstatě tak úplně jasno, bude kniha cenným zdrojem informací, který na českém trhu chyběl. Odbornou (ne jazykovou) korekturu knihy má na svědomí Plaváček, známý to český odborník nejen na SEO – co se odbornosti rad týká, neměli byste s žádnou šlápnout vedle.

S klidným svědomím tedy knihu doporučuji každému, kdo se zajímá o SEO, linkbuilding a celkově zlepšování (nejen) svého webu – dát za ni ty dvě stovky se vám jistě vyplatí.

Knihu můžete zakoupit na ekniha.eu.

Další recenze

Jako recenzent bych asi umřel hlady. Pokud máte rádi delší čtení a nebo chcete znát další názory na knihu, tady je několik odkazů:

 

Autor

Martin Kolčaba

SEO a UX specialista na volné noze. Pomáhám klientům k dohledatelným a srozumitelným webům. Přečtěte si, s čím mohu pomoci vám. Pokud si padneme do noty, dejte vědět, něco vymyslíme.